▼ Videos on the bottom of the page! ▼
Birdman (rendező: Alejandro González Inárritu)
Sráckor (rendező: Richard Linklater)
A Grand Budapest Hotel (rendező: Wes Anderson)
Kódjátszma (rendező: Morten Tyldum)
Selma (rendező: Ava Duvernay)
A mindenség elmélete (rendező: James Marsh)
Whiplash (rendező: Damien Chazelle)
Amerikai mesterlövész (rendező: Clint Eastwood)
Legjobb rendező:
Wes Anderson (A Grand Budapest Hotel)
Alejandro González Inárritu (Birdman)
Richard Linklater (Sráckor)
Morten Tyldum (Kódjátszma)
Bennett Miller (Foxcatcher)
Legjobb férfi főszereplő:
Steve Carell (Foxcatcher)
Bradley Cooper (Amerikai mesterlövész)
Benedict Cumberbatch (Kódjátszma)
Michael Keaton (Birdman)
Eddie Redmayne (A mindenség elmélete)
Légjőbb női főszereplő:
Marion Cotillard (Két nap, egy éjszaka)
Felicity Jones (A mindenség elmélete)
Julianne Moore (Still Alice)
Rosamund Pike (Holtodiglan)
Reese Witherspoon (Vadon)
Legjobb férfi mellékszereplő:
Robert Duvall (A bíró - The Judge)
Ethan Hawke (Sráckor)
Edward Norton (Birdman)
J.K. Simmons (Whiplash)
Mark Ruffalo (Foxcatcher)
Legjobb női mellékszereplő:
Patricia Arquette (Sráckor)
Laura Dern (Vadon)
Emma Stone (Birdman)
Keira Knightley (Kódjátszma)
Meryl Streep (Vadregény - Into the Woods)
Legjobb idegen nyelvű film:
Eszeveszett mesék (Damián Szifrón) - Argentína
Mandarinok (Zaza Urushadze) - Észtország
Timbuktu (Abderrahmane Sissako) - Mauritánia
Ida (Paweł Pawlikowski) - Lengyelország
Leviatán (Andrey Zvyagintsev) - Oroszország
Legjobb adaptált forgatókönyv:
Amerikai mesterlövész
Beépített hiba
Kódjátszma
A mindenség elmélete
Whiplash
Legjobb eredeti forgatókönyv:
Birdman
Sráckor
Foxcather
Éjjeli féreg
A Grand Budapest Hotel
Legjobb operatőri munka:
Birdman (Emmanuel Lubezki)
A Grand Budapest Hotel (Robert Yeoman)
Ida (Lukasz Zal és Ryszard Lenczewski)
Mr. Turner (Dick Pope)
Rendíthetetlen (Roger Deakins)
Legjobb animációs film:
Doboztrollok
Hős6os
Így neveld a sárkányodat 2
Song of the Sea
Kacuya
Legjobb egész estés dokumentumfilm:
CitizenFour
Vivian Maier nyomában
Last Days in Vietnam
The Salt of the Earth
Virunga
Legjobb rövid dokumentumfilm:
Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
The Reaper
White Earth
Legjobb vágás:
Amerikai mesterlövész
Sráckor
A Grand Budapest Hotel
Kódjátszma
Whiplash
Legjobb betétdal:
Everything is Awesome (A Lego-kaland)
Glory (Selma)
Lost Stars (Szerelemre hangszerelve)
Grateful (Beyond the Lights)
I’m Not Gonna Miss You (Glen Campbell: I'll Be Me)
Legjobb vizuális trükk:
Amerika Kapitány: A Tél Katonája
A majmok bolygója: Forradalom
A galaxis őrzői
X-Men: Az eljövendó múlt napjai
Csillagok között
A legjobb látványterv:
A Grand Budapest Hotel
Kódjátszma
Csillagok között
Vadregény
Mr. Turner
Legjobb animációs rövidfilm:
The Bigger Picture (Daisy Jacobs)
The Dam Keeper (Robert Kondo és Dice Tsutsumi)
Feast (Patrick Osborne)
Me and My Moulton (Torill Kove)
A Single Life (Joris Oprins)
Legjobb élőszereplős rövidfilm:
Aya
Boogaloo and Graham
Butter Lamp
Parvaneh
The Phone Call
Legjobb hangvágás:
Amerikai mesterlövész
Birdman
A hobbit - Az öt sereg csatája
Csillagok között
Whiplash
Rendíthetetlen
Legjobb hangkeverés:
Amerikai mesterlövész
Birdman
Csillagok között
Whiplash
Rendíthetetlen
Legjobb filmzene:
A Grand Budapest Hotel (Alexandre Desplat)
A mindenség elmélete (Jóhann Jóhannsson)
Csillagok között (Hans Zimmer)
Kódjátszma (Alexandre Desplat)
Mr. Turner (Gary Yershon)
Legjobb kosztüm:
Beépített hiba
Demóna
Mr. Turner
A Grand Budapest Hotel
Vadregény
Legjobb smink:
Foxcatcher
A Grand Budapest Hotel
A galaxis őrzői